Pasyvus namas

Pasyvusis namas – tai ypač efektyvus pastatas, kuriame šiluminis komfortas, aukšta vidaus oro kokybė ir puiki akustinė aplinka pasiekiama nenaudonat tradicinių šildymo ir aušinimo sistemų.
Tai namas, kurio energijos sąnaudos yra minimalios, o vidaus patalpų komfortas yra didesnis nei įprastame name. Pasyviojo namo 1m² šildymui per metus sunaudojama ne daugiau nei 15kWh energijos. Bendras suminis pirminės energijos suvartojimas, reikalingas šildymui ir vėdinimui, karšto vandens paruošimui ir elektros energijos poreikiams tenkinti, neturi viršyti 120 kWh/m² per metus.
 
Energijos taupymas, anglies dvideginio mažinimas – tai svarbiausi aplinkos tausojimo veiksniai. 40% visos energijso sunaudojama pastatuose. Tad energiškai efektyvūs pastatai – tai ne tik būdas sumažinti energijos vartojimą, bet ir mažesnės išlaidos pastato eksploatacijai, geras vidaus patalpų mikroklimatas – žiemą šilta, o vasarą  gaivu. Vidutinis namų ūkis per metus išmeta apie 6 tonas CO2. Pasyvus namas išmeta tik 30% CO2 lyginant su vidutiniu namu. Pasaulyje jų jau yra daugiau nei 15 000.
 
Pirmieji mūsų projektuoti pasyvieji namai yra UAB „Veikmė“ vystomame individualių namų kvartale prie Gulbino ežero, Vilniaus mieste. 2009 –  mūsų projektuotas vienbutis gyvenamas namas esantis šiame kvartale (arch. R.Kripas) apdovanotas „Lietuvos gaminio 2009“ aukso medaliu, o 2012 – Pasyviųjų (ypač energiškai efektyvių) namų kvartalas prie Gulbino ež. (arch. R.Kripas, S.Narkevičiūtė) pripažintas geriausiu gyvenamosios statybos plėtros objektu konkurse „Už Darnią Plėtrą 2011“.
 
UAB „Veikmės projektų“ projektuoti pastatai laikantis pasyviajam namui keliamų reikalavimų:
 
Realizacijos:
Projektai: